„Polska przedsiębiorczość to nasz skarb narodowy. Najwyższy czas uwolnić ją z gąszczu absurdalnych przepisów. Im prościej, tym lepiej” – napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.
Szef rządu Koalicji 13 grudnia wyraził nadzieję, że „to będzie rok przełomu”.
Lider Platformy Obywatelskiej oświadczył również, że „pierwszy pakiet Brzoski przekazany do realizacji”.
„Maczety w ruch” – spuentował swój wpis Donald Tusk.
Prezesowi rady ministrów bardzo szybko odpowiedział poseł Konfederacji Konrad Berkowicz.
„Przecież to Wy utopiliście polską przedsiębiorczość. To Wy bombardowaliście ich podatkami, podwyższaliście składki, kneblowaliście ich przepisami. Za czyich rządów ludzie (zwłaszcza przedsiębiorcy) uciekali za granicę? Kto wysyłał służby i niszczył ludziom firmy? Zapomniał Pan?” – napisał Berkowicz.
Do wpisu premiera odniósł się również poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
„Była już sejmowa komisja „Przyjazne państwo” kierowana przez wiceprzewodniczącego PO Janusza Palikota, jednym z jej „osiągnięć” ,była taka deregulacja przepisów ustawy o VAT,że jak ustaliła później sejmowa komisja śledcza, doprowadziło to do wyłudzenia około 250 mld zł dochodów z tego podatku ( jeden ówczesny budżet państwa). Zapowiadana deregulacja, może mieć podobne skutki” – stwierdził Kuźmiuk.