Członkowie tej grupy, dopuszczali się przestępstw polegających na oszustwach na masową skalę, poprzez podawanie się za pracownika banku, oszustw związanych z platformami inwestycyjnymi czy kampanii phishingowych przy wykorzystaniu smsów z załączonym fałszywym linkiem.
Na początku grudnia doszło do zatrzymań osób stanowiących ścisłe kierownictwo przestępczej struktury. Na terenie Warszawy i Poznania, funkcjonariusze Wydziału w Olsztynie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, wspierani przez policyjnych kontrterrorystów, zatrzymali trzech mężczyzn i dokonali przeszukań miejsc ich zamieszkania, ujawniając istotny materiał dowodowy. Następnie, zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, gdzie prokurator nadzorujący postępowanie ogłosił im zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz licznych oszustw. Decyzją sądu, wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
Prowadzone od ponad roku śledztwo przez funkcjonariuszy Wydziału w Olsztynie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, specjalizujących się w tego rodzaju sprawach, pozwoliły na ustalenie i przedstawienie zarzutów 65 osobom, które znajdowały się na różnych szczeblach przestępczej struktury. Były to osoby zakładające i przekazujące swoje rachunki bankowe, rekruterzy, pozyskujący takie konta, aż do osób zarządzających procederem w skali ogólnokrajowej.
W wyniku prowadzonych czynności już ujawniono kilkudziesięciu pokrzywdzonych, którzy, na skutek działania sprawców, utracili niejednokrotnie oszczędności całego życia. Na obecną chwilę te straty sięgają blisko 2,5 mln. złotych. W trakcie kolejnych realizacji zabezpieczono mienie należące do podejrzanych oraz sprzęt elektroniczny służący im do popełniania kolejnych przestępstw, w tym telefony i komputery. Śledztwo jest wynikiem połączenia wielu postępowań z różnych jednostek Policji z całego kraju, jest ono rozwojowe i planowane są kolejne zatrzymania.