Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło informacje o zakończeniu sporu z Pałacem Prezydenckim dot. powoływania nowych ambasadorów. Rzecznik resortu Paweł Wroński przekazał, że zgodnie z tym porozumieniem, „kiedy minister (w KPRP) jest informowany o kandydaturach, MSZ zadaje pytanie, czy ze strony prezydenta są jakieś zastrzeżenia czy uwagi merytoryczne”.

Goszcząc na antenie Radia Maryja, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka podkreśliła, że prezydent z satysfakcją przyjął zmianę stanowiska ministerstwa ws. wstępnej zgody na powoływanie ambasadorów.

- „Rząd wycofał się ze swoich planów i ostatecznie takie dokumenty wpłynęły do Kancelarii Prezydenta”

- powiedziała.

W związku z tym porozumieniem, minister była pytana o charge d’affaires w Waszyngtonie Bogdana Klicha.

- „Nie należy się spodziewać zgody prezydenta Andrzeja Dudy na objęcie funkcji ambasadora w Stanach Zjednoczonych przez obecnego kierownika placówki w Waszyngtonie Bogdana Klicha”

- przekazała.