We wczorajszym spotkaniu z Sevillą, Lewandowski dał prowadzenie swojemu zespołowi, skutecznie egzekwując rzut karny w 24 minucie spotkania.

Swoje drugie trafienie już na 3:0 uzyskał w 39 minucie meczu, zmieniając z bliskiej odległości kierunek lotu piłki posłanej strzałem zza pola karnego przez kapitana Barcy Brazylijczyka Raphinhę.

Kolejne dwa trafienia dla Barcelony kapitana polskiej reprezentacji sprawiły, że Robert Lewandowski z 12 golami po 10 kolejkach ligi hiszpańskiej umocnił się na czele klasyfikacji strzelców, wyprzedzając Kyliana Mbappe z Realu Madryt aż o 6 goli.

Jednak dzięki wczorajszym dwóm trafieniom Robert Lewandowski z wynikiem 366 goli wyprzedził legendarnego Niemca Gerda Mullera i wdarł się na podium klasyfikacji najlepszych strzelców w całej historii lig Top 5, czyli tych uznawanych za najsilniejsze w Europie (angielska, hiszpańska, włoska, niemiecka, francuska). Również tutaj, podobnie jak w Lidze Mistrzów, Polaka wyprzedzają jedynie dwie absolutne legendy futbolu – Leo Messi – 496 i Cristiano Ronaldo – 495.